Neurologické oddelenie Nemocnice AGEL Levoča získalo na konferencii v Helsinkách diamantový status ESO ANGELS AWARDS.
Na 11. výročnej konferencii European Stroke Organisation (ESO), ktorá sa konala v Helsinkách, získalo už po štvrtý raz prestížne ocenenie ESO ANGELS AWARDS – diamantový status. Opäť sa tak zaradili medzi špičku európskych pracovísk v oblasti liečby cievnych mozgových príhod.
Ocenenie prevzal lekár Filip Verbovský, ktorý v Helsinkách reprezentoval pracovisko vedené primárom Ladislavom Gurčíkom. Ako zdôraznil primár Gurčík, diamantový status je objektívnou známkou najvyššej kvality v akútnej starostlivosti o pacientov s ischemickou cievnou mozgovou príhodou a výsledkom dlhoročnej systematickej práce celého tímu.
„Získanie diamantového statusu po štvrtýkrát je dôkazom výnimočnej odbornosti, nasadenia a kvality práce nášho neurologického tímu. Sme hrdí, že naše pracovisko napĺňa najvyššie európske štandardy,“ uviedol riaditeľ nemocnice František Lešundák.
Kvalita, rýchlosť aj inovácia
Kľúčovým faktorom úspechu je podľa vedenia nemocnice prepojenie odbornosti, technického vybavenia a organizácie. Medzi najvýznamnejšie inovácie patrí zavedenie tzv. hotline systému medzi záchrankami a nemocnicou, ktorý skracuje čas od prevozu pacienta po začiatok liečby. Práve rýchlosť je rozhodujúcim faktorom, ktorý môže pacientovi zachrániť život alebo znížiť trvalé následky.
„Toto ocenenie je výsledkom interdisciplinárnej spolupráce a neustáleho vzdelávania. Ďakujem celému tímu za ich každodenné úsilie a odhodlanie,“ dodala Renáta Bičanovská, námestníčka riaditeľa pre liečebno-preventívnu starostlivosť.
Mohlo by vás zaujímať
Levoča napreduje aj v iných neurologických oblastiach
Okrem excelentnej starostlivosti o pacientov s cievnou mozgovou príhodou sa oddelenie venuje aj novým diagnostickým metódam v oblastiach ako epileptológia, neuromuskulárne ochorenia či spánková medicína. Využíva napríklad jednovláknové EMG vyšetrenie, 24-hodinový video EEG monitoring alebo SOMNOcheck.
V najbližšom období plánuje pracovisko posilniť diagnostiku a liečbu sclerosis multiplex a myasténie gravis. Levočskí neurológovia sú tiež súčasťou celoslovenského výskumného projektu zameraného na diagnostiku pohybových porúch a parkinsonských syndrómov.
„Bez tímového ducha niet dobrého tímového výsledku. Máme veľké šťastie, že náš tím tvorí skupina kvalitných a zanietených profesionálov,“ uzatvára primár Gurčík.